Obvod: AT93C57 (x16)[SOIC8-200]
Výrobca: Atmel
Popis čísla dielu pre toto zariadenie:
Nabehnutím kurzora zvýraznite konkrétnu sekciu
Obvody.
AT Atmel
XXX Family Descriptor 93C = 3-Wire Serial EEPROM
XXX Density 46 = 1kbit
56 = 2kbit
57 = 2kbit
66 = 4kbit
86 = 16kbit
X Version Blank
A
B
C
D
E
X Pinout Blank
R = Rotated
XX Package Option Blank
N = Narrow SOIC8 (150mil)
W = Wide SOIC8 (208mil)
Y1 = 8-lead, 4.90 mm x 3.00 mm Body, Dual Footprint, Non-leaded,
Miniature Array Package (MAP)
Y6 = 8-lead, 2.00 mm x 3.00 mm Body, 0.50 mm Pitch, Ultra Thin Mini-MAP,
Dual No Lead package (DFN), (MLP 2x3 mm)
U3 = 8-ball, die Ball Grid Array Package (dBGA2)
D3 = 8-lead, 1.80 mm x 2.20 mm Body, Ultra Lead Frame Land Grid Array (ULA)
XX Speed Option Blank
10 = 10 ms
X Package Type P = Plastic DIP
S = SOIC
T = TSSOP
D = ULA
U = BGA
Y = MAP/MLP/DFN
X Device Grade/Temperature C = Std. paste containing Pb,
Commercial Temperature range (0°C to 70°C)
I = Std. paste containing Pb,
Industrial Temperature range (-40°C to +85°C)
H = Green, NiPdAu lead finish,
U = Green, matte Sn lead finish,
XX Operating Voltage Blank = 4.5V to 5.5V
2.7 = 2.7V to 5.5V
2.5 = 2.5V to 5.5V
1.8 = 1.8V to 5.5V